top of page

10. Klasik Keyifler 
Müzik Festivali
2023 Şirince

Konser ve Etkinlik Takvimi

PDF olarak

indirebilirsiniz

8 Eylül Konser Programı

PDF olarak indirebilirsiniz

Şirince St Jean Kilise.jpeg

KK hayalini ilk kurduğumuz günlerden beri hep bir müzik festivalinden daha fazlası olmayı istedik…bir toplanma mekanı, bir meraklı olma ve sorgulama ortamı, dünyanın her tarafından müzisyenler ve müzik severler arasında bir ağ, bir network oluşturabilme şansı olmayı çok seviyoruz. Bu sene, pandemiden sonraki ilk yaz, atölyelerimizi konser programları ile iç içe geçirmeyi başarabildiğimiz için çok heyecanlıyız. İster 2 hafta, ister 2 gün, ister 2 saat gelin, umarız beraber müzik yapma ‘keyfimizi’ paylaşırsınız.

Ellen Jewett

KK'nin kurucusu ve eş-sanat yönetmeni

Yerleşik Sanatçılar

Resim altlarında verilen tarihlerde çok çeşitli ve uluslar arası tanınırlığı sahip bir müzisyen grubu Şirincede yerleşik olacaklar ve kısıtlı sayıda özel dersler de verecekler. Özel ders istiyorsanız buraya tıklayıp formu doldurmanız gerekiyor.

Ellen Jewett

Keman

KK kurucusu ve

eş-yönetmeni

27 Ağs - 4 Eyl

Eser Öykü Dede 22_edited.jpg

Eser Öykü Dede

Piyano

Nesin Sanat Köyü Yerleşik Sanatçı

27 Ağs - 9 Eyl

Marton Borsanyi

Klavsen

Barok Müzik

27 - 31 Ağs

İmge Tilif

Keman

27 - 31 Ağs 

Kerem Tuncer

Keman

27 - 31Ağs

Emre Akman

Viyola

27 - 31Ağs

Emmanuel Vukovich

Keman

5 - 9 Eyl

Atakan Turaç

Bağlama

5 - 9 Eyl

Gökhan Bağcı

Cello

KK 

eş-yönetmeni

27 Ağs - 4 Eyl

Ann Rodiger

Alexander Tekniği

Balance Art Center

30 Ağs - 7 Eyl

basar can foto-small.jpg

Başar Can Kıvrak

Pİyano

1-3 Eyl

Özge Özerbek

Keman

27 Ağs - 10 Eyl

Muhammedjan Sharipov

Keman

 27-30 Ağs

Poyraz Baltacıgil

Çello

4-7 Eyl

Olgu Kızılay

Keman

5 - 9 Eyl

Buğra Kutbay

Türk Nefesliler

5 - 9 Eyl

With the friendly support of 

Parcival Project Logo.png

 10. Klasik Keyifler Müzik Festivali

27 Ağustos - 10 Eylül, 2023

 

Klasik Keyifler 10. Müzik festivalini sunmak üzere Selçuk Şirince’ye taşınıyor; bu Eylülde büyü müzikal bir ziyafet ile devam edecek. Konserlerimiz tarihi köy kilisesi, köy meydanı, Nesin Matematik Köyü amfi tiyatrosu ve kütüphanesi, Stoa avlusu, Kayserkaya Oteli, Arkhé kampüsü ve Selçuk Kent Belleği müzesinde gerçekleştirilecek. Ernst von Siemens Music Foundation, the Engles Family Foundation and Chamber Music Exchange’in değerli destekleri ile KK yeniden, oda müziği, yeni müzik, dünya müziği ve doğaçlamanın türlü çehrelerine ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda KK, Tekfen Filarmoni’nin oda müziği oluşumu “O da Tekfen” iş birliğini de içeren, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılı şerefine erken cumhuriyet döneminin ilk jenerasyon oda müziği bestecilerinin eserlerini keşfeden açık-provalar, konserler ve halka açık tartışmalar sunacak.

Bunun yanı sıra, "Kanun-koyanlar; Kanun-Bozanlar" programında birer kanun, santur, arp, ve klavsen sanatçılarından oluşan bir grup ağırlanacak. Müzik topluluklarının ‘kural koyucuları’ kabul edilen bu enstrümanların hepsi, icra edilen müziğin sınırlarını belirleyen temel harmonik yapıyı sağlama özelliğine sahiptir. Açılış ve kapanış konserleri, çaldığı enstrümanlar ile stilleri harmanlayan, sınırları zorlayan ve yaratıcı bir şekilde ait oldukları geleneklerin ‘kurallarını yıkan’ bir grup müzisyen ve besteciyi kutlayacak. Festivalde 20’den fazla yeni eserin prömiyeri yapılacaktır.  

 

“Sei Solo - Sei Tutti” (yalnız ol-beraber ol) Selçuk Belediyesi ile işbirliği içinde yapacağımız bir seri konser etkinliği. Bu seri pandeminin başlarında sipariş edilmiş ve Bach’dan esinlenmiş yeni solo eserlerin ilk canlı icralarını da içerecek. Bu eserler 2022 sonunda Ada Classical etiketi ile 2 CD olarak yayınlandı. Konserler aynı zamanda KK atölyelerine katılan müzisyenlerin eserlerini ve deprem bölgesinden türkü ve dansları da içerecek.

Ayrıca, bütün müzisyenlerin ve dinleyicilerin Balance Arts Center in Manhattan, NY’nin kurucusu Ann Rodiger’in liderlik edeceği Alexander Tekniğine Giriş atölyelerine katılma şansı olacak. Bu atölyelerde zindelik ve farkındalık çalışmaları yapılacak ve uygulamalı anatomi, performans geliştirme metodları, nefes, konuşma ve duruş teknikleri işlenecektir.

Garth Knox

Besteci

Viyola, Viyola d'amore

5 -9 Eyl

Çağatay Akyol

Arp

Emprovisazyon

5 - 9 Eyl

Ayşen Ulucan

Keman

2-7 Eyl

Laura Krentzman

Viyola

5 - 9 Eyl

Erberk Eryılmaz

Besteci

Şef, Piyano

5 -9 Eyl

Esra Berkman

Kanun

Emprovisazyon

5 - 9 Eyl

Sara Parkins

Keman

3 - 9 Eyl

Ali Başeğmezler

Viyola

6 - 9 Eyl

Clint Bajakian

Besteci

Video Oyun Müzikleri

8 -10 Eyl

Amir Amiri

Santur

Emprovisazyon

5 - 9 Eyl

Ceren Tükmenoğlu

Keman

5 - 9 Eyl

Gözde Yaşar-crpd.jpg

Gözde Yaşar

Çello

5 - 9 Eyl

Özel Davetliler

CATARINA-MARQUES_edited.jpg

Catarina Marques

viyola

Naz İrem Türkmen

keman

Özgür Deniz Kaya.jpg

Özgür D. Kaya

çello

Yerleşik Gruplar

O_DA_TEKFEN_LOGO.png

O da Tekfen

10 Eyl

Hoppa Project

5 -10 Eyl

bottom of page