top of page

Besteciler Kazanı 23

İcracılar ve Sunumcular

HOPPA PROJECT & CONTEMPARLANDO

Olgu Kızılay - Sara Parkins - Ellen Jewett - Emmanuel Vukovich - Ceren Türkmenoğlu - Ali Başeğmezler - Laura Krentzman - Gözde Yaşar - Mehmet Gökhan Bağcı - Poyraz Baltacıgil - Çağatay Akyol - Amir Amiri - Esra Berkman - Buğra Kutbay - Atakan Turaç 

Koşullar ve Detaylar

Nasıl başvurulur:

  • Koşulları ve detayları okuyun, başvuru formunu doldurun.

  • Farklı enstrümantasyonlar ile yazılmış iki eserinizin notalarını yükleyin, varsa bu eserlerin canlı ya da stüdyo kayıtlarını yükleyin

  • CV ya da Bio yükleyin.

Atölye katılım ücreti konaklama hariç 300 Euro'dur

İhtiyaç halinde parçalı burs olanakları vardır.

Bu ücret Batı standartlarına göre ayarlanmıştır, Formu doldurup burs isteğinizi ve gerekçelerinizi yazınız.

Ses ve video kaydı istenirse ayrıca ücretlendirilecektir. Ya da kendiniz yapabilirsiniz.

Son başvuru tarihi 28 Hazirandır.

İlk başvuru ücretsizdir.

Başvurunuz yüklediğiniz eserlere göre hocalar ve KK festival yöneticileri tarafından değerlendirilecek ve 2 Temmuz’dan önce bir cevap alacaksınız.

Bu aşamadan sonra diğer gereksinimler ve hazırlıklar için iletişim içinde olacağız. Kabul edilmiş besteciler için bestenin aşamaları hakkında kısa çevrimiçi görüşmeler olacaktır

Eserlerin son teslim tarihi 15 Ağustosdur.

Konaklama, yemekler ve çalışmalar Stoa'da gerçekleşecektir

Stoa günlük konaklama ücretleri, 3 öğün yemek ve atıştırmalıklar dahil:

Tek kişilik oda 85 Euro

Çift kişilik oda Kişi başı 60 Euro

Üç kişilik oda  Kişi başı  55 Euro

4-kişilik ranzalı oda Kişi başı 50 Euro

14-kişilik ranzalı oda Kişi başı 40 euro

Not- Tek ve iki kişilik odalar sınırlı sayıdadır.

Atölyeye katılım tarihi 4 Eylül akşamı, ayrılış tarihi 10 Eylül sabahıdır. 

Not- Sofra hazırlığı ve temizliği, atölyeler sırasında Stoa’da ikamet eden tüm çalışan, öğretmen ve katılımcılar tarafından paylaşılmaktadır.

 

Yakındaki otel ve pansiyonlarda konaklama önerileri için lütfen buraya tıklayınız . Stoa dışındaki konaklamaları kendiniz ayarlamanız gerekmektedir.

Ödemeler:

Eğer kabul edilmişseniz 7 Temmuzdan önce kesin kayıt ücreti 25 Euro yatırmanız gerekiyor. Bu rakam ana atölye ücretinden düşülecektir, ancak hiç bir koşulda geri ödenmeyecektir.

Atölye ve konaklama ücretinin ilk taksidi 21 Temmuza kadar ödenmiş olmalıdır. Bu gerçekleşmediği takdirde yerinizi kaybedebilirsiniz.

İkinci ve son taksit 11 Ağustos'a kadar ödenmelidir.

Detaylar ödemeler sayfasında

Konaklama ödemeleri için sizlerin tercihinize göre toplam  hesaplanıp size whatsapp/email üzerinden bir iyzico linki gönderilecektir.

Sorularınız için:

music@klasikkeyifler.org

Tlfn: 0532 614 4955

Stoa Avlu

With the friendly support of 

Besteciler Kazanı 2023

5-10 Eylül - Şirince

Bu atölye genç besteciler için uluslararası üne sahip bestecilerin gözetiminde bestecilik yetenek ve becerilerini geliştirmek, çağdaş müzik performansına adanmış müzisyenler ile çalışmak ve bestelerinin bunlar tarafından çalındığını duymak için bir forum sunar

 

Bu sezon KK’ye besteciler ve yaylı çalgı sanatçıları arasında sevilen bir isim olan Garth Knox eşlik edecek. Kariyerine Boulez ve Ensemble Inter Contemporain ile başlayan sanatçı aynı zamanda Arditti String Quartet’in üyesiydi ve ilk performanslarını, günümüzün önde gelen  bestecilerinden Ligeti, Kurtag, Berio, Xenakis, Lachenmann, Cage, Feldman ve Stockhausen’in (meşhur “Helicopter Quartet”) eserleri ile icra etti. Son zamanlarda ‘viola d’amore’nin öncüsü haline gelen Knox, enstrümanın yeni müzikte elektronik olan ve olmayan enstrümanlarla birlikteliğinin olanaklarını keşfetmekte ve bu enstrüman için yeni bir repertuar hazırlama sürecindedir.

 

Erberk Eryılmaz bu yaz Composer Cauldron’a liderlik ediyor olacak. Anavatanının halk müziğinin enerjisini yaratıcı ve dramatik bir yaklaşımla konser sahnesine taşımasıyla tanınan Türk-Amerikan besteci ve yorumcunun son oda müziği albümü “Dances of the Yogurt Maker”, yapımcı Judith Sherman ile birlikte Grammy Ödülü’ne ve 2022 Global Müzik Ödülleri’nde iki altın madalyaya layık görüldü. Besteleri Carnegie Hall, Sydney Opera House ve Washington D.C.’deki Kennedy Center gibi dünyanın en önemli konser mekanlarında icra edildi.

 

Katılan genç besteciler Anadolunun zengin müzikal geleneklerini ve çağdaş müziğin tekniklerini inceleme fırsatı bulacaklar. Çoklu enstrümantasyonlar ile besteciler yeni ses dünyalarını denemek ve müzikal fikirlerini ifade etme olacağı bulacaklar.

 

Atölye kapasitesi 8 katılımcı ile sınırlıdır. Her besteci yaylı kuartet, kanun, bağlama, kaval/tütek/ney/zurna/sipsi/balaban ve davul herhangi bir kombinasyonunda 5 dakikalık bir beste yapacak. İcracılar festivalin yerleşik müzisyenlerinden seçilecek.

Bu sene 10. festivalimizi gerçekleştiriyoruz,  bunu kutlamak için bestecilerden eserlerinde, herkesin kendi tarzında, şenlikli bir hava olmasını isteyeceğiz.

Geçmiş Besteciler Kazanı Hocaları:

Kamran Ince, Marc Mellits, Onur Turkmen, Stephen Hartke, Joel Brons, Tolga Yayalar, Kurt Rhode, Reuben de Lautour, Ozkan Manav, Michael Ellison, Mahir Cetiz.

 

Geçmiş hocalar için YouTube Links:

2011+2015

Sei Solo 2020

Re-Imagining the Brandenburg Concertos

Besteciler Kazanı 23 Başvuru Formu

PDF yükleyin 1
Upload File
PDF yükleyin
Upload File
Upload PDF

Gönder butonuna bastıktan sonra 'Başvurunuz alındı' yazısını görene kadar bekleyiniz ve bu sayfayı kapatmayınız.

Başvurunuz alındı. 

En kısa zamanda size döneceğiz

Special Lectures by 

Clint Bajakian- crpd.jpg
bottom of page