top of page

Çocuklar İçin Müzik Köyü

2022 Finike
3-6 Eylül

ÇOCUKLAR İÇİN MÜZİK KÖYÜ

Klasik Keyifler / MEHMET GÖKHAN BAĞCI
Bu sene Finike'de

Çocuklar için Müzik Köyü, 5-9 yaş arası çocukların potansiyel gelişim alanlarının farkına varılması için uluslararası müzik eğitimi veren yaz kampı projesidir. Klasik Keyifler Müzik Derneği ortak sanat yönetmeni ve viyolonsel sanatçısı Mehmet Gökhan Bağcı tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Başladığı ilk yıl, tüm dünyada destek ve eğitim projeleri üreten uluslararası yardım örgütü RET International öğrencilerini ve Türkiye'nin 7 bölgesinden müzik yapmak için gelen öğrencileri ağırlamıştır. Uluslararası konservatuvarlarda müzik eğitimi almış, alanında uzmanlaşmış profesyonel sanatçılardan oluşan eğitmen kadrosu ile tüm dünyada kabul görmüş eğitim standartlarını, en üst düzeyde, güncel ve yenilikçi yaklaşımıyla eğitimler vermektedir.

 

Orff-Schulwerk, Kodaly, Dalcroze, Suziki müzik yaklaşımları ile beraber Soundpainting, Beden Müziği, Dans, Koro, Solfej, Yeni Müzik, Kompozisyon, Yoga ve Maket Enstruman Yapımı eğitimleri ile realite ve proaktiviteyi ilke edinen Çocuklar için Müzik Köyü, alternatif ve ilerici eğitim anlayışı ile Şirince ve Finike'de faaliyet göstermektedir. 

Çocuklar için Müzik. Köyü, hazırlanan program ve müzik yaklaşımlarıyla çocuklarda beynin sağ (duygusal) ve sol (bilişsel) tarafı birlikte kullanılması sağlayarak ve öğrenmeyi kalıcı hale getirerek sahip olduğu potansiyeli bulup ortaya çıkarmasını hedefler. Kültürel ve sosyal öğrenmeninde etkili sonuç verdiği çalışmaları ile ise çocuklardaki sözel, görsel, müzikal, bedensel zeka gibi potansiyel gelişim alanlarının gelişiminede katkı sağlamaktadır.

Detaylar ve başvuru için 3 Han  Sanat Prodüksiyon sitesine bakabilirsiniz.

Çocuklar İçin Müzik Köyü 2022-Finike-poster.jpg
Geçmiş senelerden:
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
bottom of page