• Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

KK 2018 Kapadokya Festival Konserleri

HALKA AÇIK SEMİNERLER, YENİ ESER PROVA VE KONSERLERİ

Açık etkinlikler (AE) KK dernek üyeleri ve Kapadokya sakinleri için ücretsizdir,  bu kişilerin etkinlik öncesi KK masasından kayıt yaptırılması gerekmektedir. Diğerleri için giriş ücreti 15 TL’dir.

 

25 Ağustos

10:00-12:30 Besteciler Kazanı - Seminer

Mahir Cetiz ve Mehmet Can Özer’in müzikleri

10:00-12:30 Arp Ustalık Sınıfı - Sasha Bolachev (AE)

13:30-15:00 Ensemble X - Bestecilerin eserleri

(45’er dakikalık iki set)

 

26 Ağustos 

10:00-12:30 Besteciler Kazanı

Mahir Cetiz : "Makam Yapıları ve Mikrotonalite"

Onur Türkmen: "Doğal Akortta Modal Uygulamalar"  ​

10:00-12:30 Arp Ustalık Sınıfı - Sasha Bolachev (AE)

13:30-16:30 Ensemble X - Bestecilerin eserleri  

(45’er dakikalık iki set)

 

27 Ağustos

10:00-12:30 Besteciler Kazanı

Xak Bjerken: “Modern Piyanizm’de Renk, Pedal Kullanımı ve Alışılmamış Teknikler”

Jerfi Aji and Xak Bjerken: “Günümüzde Piyano için Yazarken Yapılma(ma)sı Gerekenler”

13:30-15:00 Ensemble X - Bestecilerin eserleri

(45’er dakikalık iki set)

 

28 Ağustos

10:00-12:30 Besteciler Kazanı

Mehmet Can Özer: "Aşure: Gelenek Elektoakustik Müzik ile Buluşuyor”

Ensemble X ve Bengi Canatan “Doğuşkanlar Hakkında Herşey” (Yaylılar, Piyano ve Arp)

13:30-16:30 Ensemble X - Bestecilerin eserleri (tüm eserler)

19:30 Avlu konseri KK Müzik Şenliği- Yaylılar, Piyano ve Arp (3 Eserin İlk Seslendirilişi) – Ücretsizdir.

 

29 Ağustos

13:30 – 14:30 Besteciler Kazanı (AE)

Mahir Cetiz: "Müzikte Tını Kategorileri ve Hareket Hissi”

19:30 KU Avlu Konseri “Besteciler Kazanından” Ensemble X ile 8 İlk Seslendiriliş - Ücretsizdir

 

31 Ağustos

10:00-12:30 Genç Sanatçılar – Tüm Yaylılar

Jewett ve Simkin (önce beraber sonra ayrı çalışma)

Solo Bach eserleri ve yorumlanması (AE)

12:30-13:30 Öğle Yemeği

19:30 Karakus Konseri  1001 Konser; Müzikal Masallar

Simkin, Oz, KK Genç Sanatçıları ve tüm çellistler - Ücretsizdir

2 Eylül

10:00 - 12:30 Açık Prova

J.S.Bach  Art of the Fugue (KKYA, no Kostujak, Jewett)

J.S.Bach  B-minor Suite (KKYA, Kostujak, Jewett, Önertürk)

13:30 - 14:30 Açık Prova

J.S.Bach  Brandenburg 3 (Hartmann, Jewett, Albero, Dinçer, Balkiz, Nayan, Doruk, Yasar, Bagci, Kostujak)

 

3 Eylül

10:00 - 11:00 Genç Sanatçılar Semineri

T.Masurenko: Tarihsel Yaklaşımlar- 19.yy’da Ses Kavramı (Eski kayıtları da kullanarak)

11:15 - 13:00 Solo repertuar üzerine bireysel ustalık sınıfları

Hartmann, Masurenko, Doruk

 

4 Eylül

11:00-12:30 Genç Sanatçılar Semineri

Jewett ve Kostujak; Bach’ın solo eserleri ve yorum soruları

13:30 - 16:30 Açık Prova

13:30 J.S.Bach  BWV 1043 (Adamek, Baloglu, Baskin, Albero, Lavaris, Portier, Kostujak)

14:30 J.S.Bach  BWV 1041 (Hartmann, Baloglu, Adamek, Lavaris, Portier, Kostujak)

15:30 J.S.Bach  BWV 1064R (Hartmann, Adamek, Baloglu, Lavaris, Portier, Kostujak)

 

6 Eylül

10:00 Konser: Bach@333-III @ Kapadokya Uni. (Ücretsiz)

11:00-12:30 Genç Sanatçılar Semineri

Tire, Doruk; Orkestra parçalarının hazırlanması

 

7 Eylül

11:00-12:30  Genç Sanatçılar Semineri

Hartmann and Tire; Bach’ın solo eserleri ve yorum soruları

8 Eylül

16:30 - 17:30 Açık Prova

G.Antheil  Sonata for Violin, Piano and Percussion no.2 (Tire, Kivrak)

F.Kreisler  Old Folks at Home (Tire, Kivrak)

G.Gershwin/J.Heifetz  It ain’t necessarily so from Porgy and Bess (Tire, Kivrak)

G.Gershwin/J.Heifetz  Summertime from Porgy and Bess (Tire, Kivrak)

 

9 Eylül

17:00 Konser: KK Extravaganza @ Karakus (Ücretsiz)

FESTİVAL KONSERLERİ

25 Ağustos 19:30

Seraphim Cave Hotel | Mustafapaşa

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

BACK IN TIME FROM EAST TO WEST:

BİR ZAMANLAR DOĞU’DAN BATI’YA

M.Özer, Dyptich

Z.Kodaly, Duo

L.Janacek, In the Mist

R.Schumann, Piano Trio

Ellen Jewett, keman; Elizabeth Simkin, viyolonsel; 

Xak Bjerken ve Lauma Skride, piyano 

26 Ağustos 19:30  

Aşk Tepesi | Uçhisar | by Museum Hotel

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

CELESTIAL HARP ON LOVE HILL

AŞK TEPESİNDE ARP

L.Daquin, The Coucou

M.Glinka, The Lark

A.Alyabiev, The Nightingale

F.Chopin, Waltz & Mazurkas & Fantasie-Impromptu

S.Prokofiev, “Dance of Knights” from “Romeo and Juliet”

P.Tchaikovsky, “Waltz of Flowers” from “Nutcracker”

I.Stravinsky, Ballet “Petrushka”

 

Sasha Boldachev, harp

27 Ağustos 17:00 

Aya Kapadokya | Ürgüp

Biletler: 25 TL (Sadece kapıda)


BEAUTIFUL AND UNOWNED

GÜZEL VE SAHİPSİZ

O.Turkmen, Beautiful and Unowned

M.Cetiz, Soliloquy

 

Ellen Jewett, solo keman 

27Ağustos 21:30

Seraphim Cave Hotel | Mustafapaşa

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

LATENIGHT ENCORES:

GECE BİSLERİ

J.Offenbach, Duos for 2 cellos

C.Saint-Saens Le Carnaval Des Animaux: Le Cygne

C.Debussy Claire de lune from “Suite bergamasque”

F.Liszt Venezia e Napoli from “Années de pèlerinage”

A.N.Scriabin Nocturne for the left hand, op.. 9 no.2

C.Debussy L’isle joyeuse A.Dvorak Slavonic Dances

 

Gökhan Bağcı ve Gözde Yaşar, viyolonsel;  Xak BjerkenLauma Skride ve Jerfi Aji; piyano 

28 Ağustos 19:30

Kapadokya Universitesi | Mustafapaşa

Ücretsiz / Free

KK EXTARAVAGANZA - GENÇ SANATÇILAR

BESTECİLER KAZANINDAN

Genç Sanatçılar Program'ı Konseri

İlk seslendirmeleri de içeren oda müziği seçkileri

KK 2018 Genç Sanatçıları

29 Ağustos 19:30 

Kapadokya Üniversitesi | Mustafapaşa  

Ücretsiz / Free

BESTECİLER KAZANINDAN

Besteciler Kazanından 8 ilk seslendirme 

 

Ellen Jewett, keman; Elizabeth Simkin, viyolonsel; 

Xak Bjerken, piyano 

31 Ağustos 19:30  

Karakuş | Ürgüp

Ücretsiz / Free

1001 CONCERTS - MUSICAL STORYTELLING

1001 MÜZİKLİ HİKAYE

Çocuklar için masallı konser

 

Elizabeth Simkin, viyolonsel  & KK Genç Sanatçılar

01Eylül 06:30

Museum Hotel | Uçhisar 

Özel Etkinlik, (Sadece Davetliler)

SUN, BALLOONS AND HARP

GÜNEŞ, BALONLAR VE ARP

W.Croft, Sarabande and Ground by David Watkins

E.P.Alvars Introduction & Variations on Bellini’s “Norma” op. 36 G.Fauré Une châtelaine en sa tour... op. 110 M.Tournier Féerie

 

Bengi Canatan, arp 

02 Eylül 06:30

Aşk Tepesi | Uçhisar | by Museum Hotel

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)


SUN, BALLOONS AND HARP

GÜNEŞ, BALONLAR VE ARP

W.Croft, Sarabande and Ground by David Watkins

E.P.Alvars Introduction & Variations on Bellini’s “Norma” op. 36 G.Fauré Une châtelaine en sa tour... op. 110 M.Tournier Féerie

 

Bengi Canatan, arp 

02 Eylül 19:30

Seraphim Cave Hotel | Mustafapaşa

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

CHILD’s PLAY:

ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİK

M.Ravel, Violin Sonata

R.Schumann, Fairy Tales

A.Dvorak, Piano Quintet

 

Rebekka Hartmann, keman;Tatjana Masurenko viyola;

Dorukhan Doruk, viyolonsel; Lauma Skride ve Yannick Rafalimanana piyano & KKGS

03 Eylül 19:30

Güray Müze | Avanos

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

JOHANN SEBASTIAN BACH 1: @ 333

J.S.Bach Art of the Fugue, BWV 1080

J.S.Bach Gamba Sonata No:1, BWV 1027

J.S.Bach Brandenburg Concerto no.:6, BWV 1048

J.S.Bach Suite No. 2 BWV 1067 for flute and strings

 

Ellen Jewett, keman; Cem Önertürk flüt; Pınar Dinçer, viyola;  Dorukhan Doruk, Gökhan Bağcı, Gözde Yaşar, Özgür Deniz Kaya viyolonsel; Wolfgang Kostujak, klavsen & KKYA

04 Eylül 19:30

Karakuş | Ürgüp

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

THE ROAD: YOL

J.Cras Voyage Symbolique

Anonymus/Y.Yalçın Kara tren gecikir

A.Veysel/Y.Yalçın Uzun ince bir yoldayim

U.Aşuroğlu Five variations on asphalt work for piano

W.Pirchner Versuch über das Fliegen mit oder ohne Hilfsmittel, piano trio

E.Satie Embarquement pour Cythère for violin and piano

S.Reich Different Trains for string quartet and electronics

 

Kıvanç Tire ve Ana Albero, keman;  Dinç Nayan viyola;

Gözde Yaşar viyolonsel;  Yannick Rafalimanana piyano;  Quart.essence & Trio Ba & KKYA

05 Eylül 19:30

Karakuş | Ürgüp

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

COSMOPOLITAN

ŞEHİR REHBERİ

Ö.Baloglu, Istanbul for two violins and cello

F.Say, Four Cities for cello and piano

F.Kreisler, Caprice Viennois for violin and piano

J.Peyerl, Münchnerische Redout Tänze for two violins and cello

M.le Breton, Serenades de Paris for two violins and basso continuo

U.Aşuroğlu, Mom, I’m in Rotterdam for string quartet

J.Haydn, London Trio no.1

L.Boccherini, Musica Notturna delle Strada di Madrid

A.Piazzolla, Invierno Porteño

 

Cem Önertürk flüt; Kıvanç Tire ve Rebekka Hartmann keman; Artemis Sis Balkız viyola; Dorukhan Doruk viyolonsel; Yannick Rafalimanana piyano & Quart.essence & Trio Ba

05 Eylül 21:30

Seraphim Cave Hotel | Mustafapaşa

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

JOHANN SEBASTIAN BACH 2: @ 333

J.S.Bach Violin concerto in a-minor, BWV 1041

J.S.Bach Concerto for two violins in d-minor, BWV 1043

J.S.Bach Concerto for three violins in D-Major, BWV 1064R

 

Les essences

06 Eylül 10:00

Kapadokya Üniversitesi | Mustafapaşa

Ücretsiz / Free

JOHANN SEBASTIAN BACH 3: @ 333

'Genç Sanatçılar Programı Konseri

06 Eylül 19:30

Exedra Hotel, Ortahisar

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

BIRTH OF VIOLIN

KEMAN'IN DOĞUŞU

J.P. von Westhoff Violin Suite F.I.Biber Mystery Passacaglia J.G.Pisendel Violin Sonata N.Matteis Fantasia L.G.Guillemain La Furstemberg F.W.Rust Partite for Violin Solo

Rebekka Hartman - solo keman

07 Eylül 19:30

Hanedan Cappadocia Suites | Mustafapaşa

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

TURCARIA 

AH BİR ATEŞ VER

W.A.Mozart Violin Concerto KV219 'Turkish'

F.I.Biber Battalia

J.J.Fux Turcaria A.Schmelzer Türkenschlacht

Önder Baloglu, Bianca Adamek, Ellen Jewett ve Rebekka Hartmann keman;  İklim Tamkan klavsen AGSO & Les essences & KKYA & KK Festival Orkestrası

08 Eylül 19:30

Güray Müze | Avanos

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

CLAUDE DEBUSSY: @100

C.Debussy, Violin Sonata

C.Debussy, Trio for violin, cello and piano

C.Debussy, Syrinx’

C.Debussy, Cello Sonata

C.Debussy, Sonata for Flute, Viola and Harp

M.Ravel, Duo for Violin and Cello from Le Tombeau du Debussy

C.Debussy, Danse Sacrée et Danse Profan’

 

Cem Önertürk, flüt; Önder Baloglu, keman,  Odysseas Lavaris, viyola,  Ghislain Portier, viyolonsel; Bengi Canatan, arp;

Yannick Rafalimanana, piyano;  & Les essences & KKYA

09 Eylül 17:00

Karakuş | Ürgüp

Ücretsiz / Free

KK EXTRAVAGANZA 2018

'Genç Sanatçılar Programı' Konseri

09 Eylül 21:30

Karakuş | Ürgüp

Biletler: 50 TL (Sadece kapıda)

JAZZ BY NIGHT

GECE GECE JAZZ

G.Antheil, Sonata for Violin, Piano and Percussion no.2

N.Kapustin, Trio for Flute, Cello and Piano op.86

F.Say, Alla Turca Sextet

F.Kreisler, Old Folks at Home

G.Gershwin/J.Heifetz, It ain’t necessarily so from Porgy and Bess G.Gershwin/J.Heifetz, Summertime from Porgy and Bess

C.Debussy, Golliwogg’s Cakewalk from Children’s Corner

I.Stravinsky, Circus Polka: For a Young Elephant & Piano Rag Music G.Gershwin, Lullaby

E.Poyraz, Future Jazz

 

Cem Önertürk, flüt;  Kıvanç Tire, keman; 

Gökhan Bağcı, viyolonsel; Başar Can Kıvrak, piyano; 

Emre Poyraz, piyano; &  Quart.essence & KKYA