top of page

Atölyeler:

 

KK 2009’dan beri dünyanın her tarafından yaşları 12 ile 30 arasında değişen genç müzisyenleri İstanbul ve Kapadokya’da atölye çalışmalarına davet ediyor. Şimdiye kadar Türkiye, Almanya, İtalya, İran, Kanada, Amerika, Afganistan, Fransa, Suriye, Rusya, Columbia, Japonya ve İngiltere’den katılımcılarımız oldu.

 

Uluslararası tanınmış profesörler ve yorumcular ile yapılan özel derslerin ve herkese açık ustalık sınıflarının yanı sıra KK asıl ağırlığı oda müziği repertuvarına ve besteciler ile yapılan çalışmalara vermektedir. En iyi öğretme ve öğrenme yöntemlerinden birinin birlikte çalışma ve çalmak olduğuna inanıyoruz. Atölyeler her katılımcının bir hoca ya da çok daha tecrübeli bir yorumcu ile birlikte çalışması ve sahne alması şeklinde organize ediliyor. Ayrıca şuna derinden inanıyoruz ki, genç ya da yaşlı yaşayan besteciler ile birlikte çalışmak, günümüzden geçmişin eserlerini yorumlamak için özel ve farklı bir bağ oluşturacaktır.

 

KK günümüzün müzik dünyasının, konservatuvarda ve sahnede, kesin bir rekabet ortamında yaşandığını gözlemiştir. Buna karşılık genç sanatçıların alternatif yaklaşımlar deneyimleyeceği hiyerarşik ve rekabetçi olmayan ancak birlikte çok ve ciddi çalışıldığı bir ortam yaratmayı hedefler. Bu farklı yaklaşımalar arasında ve destek olarak doğaçlama sınıfları, halk değişleri çalışmaları, vücut farkındalığı ve nefes teknikleri gibi çalışmalar da yapılmaktadır.

bottom of page