top of page

7. Uluslararası Oda Müziği Festivali ve Ustalık sınıfları

2017

Klasik Keyifler Yaz Festivali ve Ustalık sınıfları bu yaz 1-5 Eylül 2017 tarihleri arasında Kapadokya’da başlıyor. Gelenekselleşmiş yaz kursumuzda bu seneki akademisyenlerimiz Ellen Jewett, Özcan Ulucan, Önder Baloğlu, Tatjana Masurenko ve Peter Bruns bizlerle olacaktır. 

 

KK bu sene katılanlar yaylı ikili, üçlü ve dörtlüleri içeren (keman, viyola, viyolonsel) oda müziği kurslarında akademisyenler eşliğinde beraber müzik yapma duygusunu ve eğitimini tadacaklar ve doğal mekanların eşsiz akustiğiyle buluşacaktır.

 

Oda müziği ağırlıklı olacak kurslarda her katılımcı bütün akademisyenler ile çalışarak toplamda 10 saat oda müziği dersi ve 1 saat bireysel çalışma imkanına sahip olmasıyla beraber, başvuralar arasından seçilecek 4 grup akademisyenler ile birlikte konser yapma şansını elde edecektir. Kontejyan 14 adet Keman,

7 adet Viyola ve 7 adet Viyolonsel olacaktır.

 

Başvurular arasında kendi oda müziği grupları (yaylı) bulunan katılımcılar öncelikli olmasıyla beraber, başvurular değerlendirildikten sonra kendi oda müziği grubu olmayan katılımcılar içinde yeni oda müziği gruplar kurulacaktır.

 

Kurs ücreti 300 Euro olup KK Dernek üyelerine 250 Euro olarak belirlenmiştir. Ücretin içinde kurs, konaklama ve 3 öğün yemeği dahildir. Son başvuru tarihi 15 Ağustos 2017 Salı günüdür. Seçilen katılımcılar 20 Ağustos'a kadar ödeme yapması gerekmektedir.

 

Katılımcılar 31 Ağustos Kapadokya’ya geliş  6 Eylül çıkış şeklinde planlayacak şekilde hareket etmesi gerekmektedir. Atölyler ve dersler Uçhisar, Nevşehirde yapılacaktır. Konser farklı mekanlarda olacaktır, aşağıdaki haritayı kullanabilirsiniz.

Festival sırasında havadurumu

KK 2017 Konser Mekanları

bottom of page